Boys Varsity Track · Varsity Boys Results – Ron Smith Classic


DISTANCE EVENTS
400 Meters  Varsity – Finals
Place Grade Athlete Time
13 12 Shawn Fisher 53.35aPR
19 10 Ryan Basford 53.92a
38 11 Preston Lee 56.64a
 .
800 Meters  Varsity – Finals
Place Grade Athlete Time
37 12 Mitchell Rosbrook 2:15.20aSR
38 10 Lucas Johnstone 2:15.84a
44 10 Erik Wilson 2:16.98aPR
 .
1600 Meters  Varsity – Finals
Place Grade Athlete Time
23 10 Joshua Judd 4:54.69aPR
29 12 Josh Peterson 4:58.84aSR
49 10 Nathan Magro 5:25.93a
 .
3200 Meters  Varsity – Finals
Place Grade Athlete Time
8 12 Alexander Service 10:19.42aSR
30 9 Adyn Avalos 11:14.03a
41 12 Blake Weiler 11:48.24a
 .
4×400 Relay  Varsity – Finals
Place Grade Athlete Time
8 Shawn Fisher 3:36.21a
Preston Lee
Ryan Basford
Isaac DeNoyer
 .
4×800 Relay  Varsity – Finals
Place Grade Athlete Time
13 Mason Setto 9:47.12a
Daniel Ioli
Kaleo Inez
Arturo Coronel
 

 

SPRINT EVENTS
100 Meters  Varsity – Finals
Place Grade Athlete Time
1 11 Conner Lewis 11.12a (-.5)PR
15 12 Hendrix Johnson 11.42a (.2)PR
32 11 Grant Taranto 11.89a (-.1)PR
 .
200 Meters  Varsity – Finals
Place Grade Athlete Time
22 11 Roger Masete 24.57a (-.8)
24 10 Jacob Cisneros 24.70a (-.8)
25 10 Nicolas Casarella 24.89a (-.8)
 .
110m Hurdles – 39″  Varsity – Finals
Place Grade Athlete Time
6 11 Chase Johnson 16.43a (1.7)PR
15 10 Isaac DeNoyer 17.49a (-2.2)
 .
300m Hurdles – 36″  Varsity – Finals
Place Grade Athlete Time
6 10 Isaac DeNoyer 42.74aPR
8 11 Chase Johnson 43.36a
 .
4×100 Relay  Varsity – Finals
Place Grade Athlete Time
8 Bennett Evans 44.46a
Jacob Myles
Hendrix Johnson
Conner Lewis
 

 

FIELD EVENTS
Shot Put – 12lb  Varsity – Finals
Place Grade Athlete Time
24 9 Drew Farrell 38-02.00
42 10 Connor Monestime 34-03.00PR
 .
Discus – 1.6kg  Varsity – Finals
Place Grade Athlete Time
51 10 Connor Monestime 78-02PR
53 9 Drew Farrell 76-11
62 9 Noah Grayson 60-06
 .
Long Jump  Varsity – Finals
Place Grade Athlete Time
1 12 Jacob Myles 22-07.00 (.0)PR
7 12 Bennett Evans 20-07.50 (.0)